Taneční kurzy

► Milé ženy a dívky, nové kurzy otevíráme v průběhu celého roku 2023-2024

Kurzy zrcadlový sál (Taneční studio Farah, Liberec)

Čas 11:00-12:00 15:00-16:00 16:00-17:00 17:00-18:00 18:00-19:00 19:00-20:00 20:00-21:00
Pondělí NZ NZ PTK V PTK NZ NZ
Úterý MP NZ MP NZ MP
Středa NZ dívky MP PTK MP NZ
Čtvrtek PKT II NZ MP NZ
Pátek NZ NZ NZ

 

Taneční zkušenost (LEGENDA):

► NZ- nové začátečnice
► Z – začátečnice
► MP – mírná pokročilost
► SP – střední pokročilost
► PTK – pokročilé taneční kombinace

Přihlášky: Alena Rosenbergová, tel.: 775 086 434, email: studio@brisnitancefarah.cz, více zde…

► Cena: 12 vyučovacích hodin 1x týdně ženy Kč 1560.-
► Cena: 12 vyučovacích hodin 1x týdně dívky Kč 1200.-
► Cena: 12 vyučovacích hodin 1x týdně seniorky a studentky Kč 1320.-

Vhodné oblečení na taneční hodinu:

► tílko krátké nebo obepnuté
► teplákové kalhoty, sukně …
► ponožky nebo baletní piškoty bez tvrdé špičky
► penízkový šátek

Slovo pro všechny ženy, které mají zájem tančit.

Čas běží, studujeme, pracujeme, rodina, spousta povinností…..není čas. Život nám hodiny nepřidá, ale my můžeme svým hodinám přidat život. Jak moc by bylo příjemné cvičit a cítit se svobodně? Žádná svazující pravidla…..,ale co například tančit???

Že nemáte nadání??? V západní společnosti převládá názor, že k tanci potřebujete zvláštní předurčení. Mít dokonalé tělo, hudební sluch. Věřte, že máte obojí! Orientální tanec nemá žádná svazující pravidla. Stačí být ženou. Hudbu ucítíte a své tělo budete milovat. Technika je jen prostředek a tělo váš nástroj.

Břišní tanec může tančit každá žena bez ohledu na věk, postavu či nadání.

Vliv na zdraví:

Orientální tanec (břišní tanec) modeluje boky, pas a prsa a přirozeně vede ke správnému držení těla. Krouživé a chvějivé pohyby mají příznivé účinky na tělesné a psychické zdraví. Tanec pozitivně ovlivňuje blokády páteře, napětí svalů a bolesti v oblasti zad a pánve. Také zmírňuje menstruační a klimakterické potíže. Též upravuje zažívací problémy. Uvolněním a následným posílením svalů v oblasti pánve přispívá k léčbě neplodnosti. A pro své vlnivé pohyby je doporučován nastávajícím maminkám. Aby se jeho léčebné působení neminulo účinkem, je potřeba tyto pohyby přesně provádět. Zároveň je to nemalá příležitost poznat nové přátele.

Pro vás:

Kromě zmíněných zdravotních účinků slouží orientální – břišní tanec k posílení sebevědomí. Začátky však nejsou jednoduché. Je to pohyb neobvyklý a zpočátku tak trochu bojujeme se svým tělem, které nedělá ty ladné pohyby, tak jak si přejeme. Vždy upozorňuji! Každá žena se naučí tančit, ale každá má svůj čas. Chvíli to trvá, ale již po prvním kurzu se tělo uvolní a žena si tanec postupně oblíbí a zamiluje. Díváte se na sebe do zrcadla a časem pozorujete, jak příjemné je vidět tu změnu. Najednou rozkvetete do krásy a jste si vědoma své jemnosti a ženskosti. Pak se začnete zdobit různými tanečními doplňky, délka vašeho trička se zkrátí a dostaví se radost z každého zvládnutého prvku. Toho, že jste jiná, si jistě všimne i vaše okolí. Manžel vás možná i začne podezřívat, nemáte-li milence. Všem, které začínají, přeji trpělivost. Těm, které tančí, ať ještě více rozkvetou. Sobě přeji Vás – spokojené ženy, neboť největší odměnou pro mě je Váš úsměv a zářivé oči.

 

 

 

 

Taneční kurzy jsou určeny pro ženy všech věkových a váhových kategorií:

Pro Ty, které milují vrtění zadečkem při spuštění taneční hudby. Učíme se základním tanečním prvkům, tanečním kombinacím a choreografiím, které můžete použít na své vystoupení před rodinou či přáteli. Veškeré taneční prvky a choreografie stále vysvětlujeme. Není potřeba se obávat když to hned nejde,že se Vám tanec nebude líbit. Je to jen o času a věřte, že již velmi brzy budete překvapeny co vše vaše tělo dokáže a které svaly máte.

Dívky 6-15 let:

Jistě si spoustu maminek uvědomuje, kolik dívek dnes špatným sezením ve škole i doma u počítače trpí bolestmi zad. Proto vřele doporučuji břišní tanec dívkám pro správné držení těla a zdravý růst. Zároveň se dívky nenásilně vyrovnají s probouzející se ženskou energií. Tanec je vedený hravou výukou.

 

 

 

 

Nebojte se začít ani v pokročilejším věku …

Myslím, že my ženy máme často strach ze stárnutí, z toho, že se nám změní postava nabráním pár kil navíc, že nebudeme fyzicky tolik vitální. Ale když na svých hodinách vidím ženy dříve narozené, jak si tanec užívají, kolik energie v sobě mají a jak se přestávají stydět, jsem si jistá, že věk je jen naší výmluvou. Právě proto tyto ženy obdivuji za to, že se nevymlouvají a že svou fyzickou a duševní svěžest aktivně prodlužují. Nakonec, každý věk má své kouzlo a je škoda si ho nevychutnat. Taneční výuka je vedena šetrně s přihlédnutím k pohybovým možnostem. Taneční prvky jsou zaměřené na zpevnění svalů dna pánevního a svalů kolem bederní páteře. Správným dýcháním a cvičením s hrudním košem, podporujeme lepší okysličení organismu a uvolňujeme hrudní páteř.Cvičení je vhodné i pro astmatiky.

 

 

 

 

Budoucí maminky:

Ty tančí v pomalejším rytmu a velmi něžně. Při těchto pomalých, vlnivých a houpavých pohybech je miminko masírováno a hlazeno. Žena přímo cítí, jak děťátko reaguje. Tím, že břišní tanec posiluje také svalstvo zad a páteře, pomáhá zmírnit potíže se zády, které těhotenství často doprovází. Nastávající maminka vědomě tančí pro své miminko a tím vytváří atmosféru lásky a bezpečí. Prapůvodně, byl orientální tanec tancem rodiček. Když nastala očekávaná chvíle, ženy utvořily kroužek kolem rodičky a tancem a zpěvem jí připravovaly k porodu. Samotná rodička jemnými třesy a krouživými pohyby pomáhala miminku na svět. Tanec doporučujeme ženám, které nemají rizikové těhotenství. Ideální je začít už na počátku. Je vhodné tančit i během šestinedělí, kdy tanec mamince pomáhá urychlit fyzickou i psychickou regeneraci.

 

Tancem proti neplodnosti

Břišní tanec má prokazatelně stejné zdravotní účinky jako metoda p.Mojžíšové.
Ludmila Mojžíšová vyvíjela svoji metodu postupně. Původně pomáhala od bolestí zad zejména sportovcům. Přibývalo žen, kterým tyto cviky pomohly nejen od bolesti zad, ale odstranily migrény, vylepšily menstruační cyklus, zlepšily sexuální život a záhy se hlásily i ženy, které po dlouholetém bezúspěšném snažení o početí najednou otěhotněly. Metoda paní Mojžíšové se časem začala používat primárně k léčbě funkčních příčin neplodnosti.

 

 

 

 

Přihlášky: Alena Rosenbergová tel.: 775 086 434, email: studio@brisnitancefarah.cz, více zde…